Connect with us

अन्तर्राष्ट्रिय

नेपाल र भारत दुवै देश एउटैै संस्कृतिका वाहक

Published

on

काठमाडौं, १३ साउन । नेपाल भारत सम्बन्ध र युवाहरूको भुमिका विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । सातौं युवा यात्रा अन्तगर्त भारतको उडिसाबाट आएका ६६ युवाहरु र नेपाली युवाहरुबीच काठमाडौंको ठमेलस्थित द होटेल हिमालय अशोकामा आइतबार कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।

द सिनर्जी ट्रष्ट उडिसाले आयोजना गरेको कार्यक्रममा ट्रष्टका संयोजक सचरनन्दन दास एवम् कार्यक्रम संयोजक कृष्णचन्द्रसहित उपस्थित वक्ताहरुले दुई देशबीच सदियौं देखि स्थापित सम्बन्ध कसैले बिगार्न नसक्ने कुरामा जोड दिनुभएको थियो ।

कार्यक्रममा नेपाल भारतको संवन्ध ऐतिहासिक,आध्यात्मिक र राजनीति हुंदाहुदैपनि समय समयमा आउने उतार चडावलाई ठिक गर्न दुवैदेशका युवाहरूको विचमा विश्वास, सम्मान,समझदारी,र राम्रो वुझाई भएमा दुई देशको सम्बन्ध कसैले विगार्न नसक्ने प्राज्ञिक विद्यार्थी परिषदका राष्ट्रिय संगठन सचिव नारायण प्रसाद ढकालको धारणा थियो ।

त्यस्तै नेपाल र भारतको राजनीतिक परिवर्तनमा दुवैदेशका युवाहरूको ठुलो भुमिका रहेको राजनीतिक विश्लेषक श्रीकृष्ण अनिरूद्ध गौतमले बताउनु भयो ।

अर्का वक्ता स्वामी विवेकानन्द सांस्कृतिक केन्द्रका निर्देशक डा. केदार शर्माले भने, ‘हिमालदेखि समुद्र सम्मको आध्यात्मिक र प्राकृतिक सम्बन्ध रहेको छ, हाम्रा तिर्थस्थलहरू एक छन् त्यसैले यो सम्बन्ध अरू देशसंग तुलना गर्न सकिँदैन। ‘

कार्यक्रममा योजना आयोगका अधिकारी पर्शुराम पोख्रेलले नेपालको प्रशासनीक विकासमा भारतको योगदान महत्वपुर्ण रहेको थियो बताएका थिए । कार्यक्रममा सहभागी युवाहरुले दुवैदेशको संस्कृति साझा भएकोले मिलेर काम गर्नु पर्नेमा जोड दिएका छन् । युवा यात्रामा रहेको समुहको नेपालको पशुपतिनाथ मुक्तिनाथ र जनकपुरधाम जाने योजना पनि छ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक