Connect with us

Banner

बुटवलमा कोरियन भाषा पढेका एक विद्यार्थीमा कोरोना आंशका , हस्पिटल भर्ना

Published

on

कोरोनाको आशंकामा बुटवलमा एक यूवा अस्पतालमा भर्ना भएका छन् । चेकजाँचको क्रममा अस्पताल आएका उनलाई कारोनाको आशंकामा चिकित्सकले लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालको आइसोलेसन कक्षमा भर्ना गरेका हुन । उनको स्वास्थ्यमा निमोनिया देखिएको र लक्षण सामान्यभन्दा फरक खालको देखिएपछि इन्भेटिगेशनका लागि आइसोलेसन कक्षमा भर्ना गरिएको जनाइएको छ । २१ बर्षीय यूवा बिहीबार लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताल भर्ना भएका थिए ।

बुटवलको एक कोरियन भाषा पढाउने इनिस्टिच्यूटमा कोरिया भाषा पढिरहेका उनको कोरियन नागरिकसँग सम्पर्क रहेकाले कोरोनाको आंशका गरिएको हो । ति प्रशिक्षक १५ दिन अघि नेपाल आएका थिए । संक्रमण भए नभएको पुष्टि गर्न नमुना परिक्षणका लागि राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशाला काठमाडौं पठाउन लागिएको अस्पतालको भनाई छ । पठाएको तीन दिनमा मात्र रिर्पोट आउने अस्पताल स्रोतको भनाई छ ।

कोरोनाको त्रास बढदै गएपछी प्रदेश सरकारले संक्रमित बिरामीको उपचार गर्नका लागि प्रदेश ५ का अस्पतालहरुमा आइसोलेसन बेड तयार पारिएको छ । १० वटा अस्पतालमा आइसोलेसन बेड तयार पारिएको प्रदेश ५ को स्वास्थ्य निर्देशनालयले जनाएको छ । प्रदेशका १२ वटा जिल्लालार्ई पायक पर्ने अस्पतालमा विशेषज्ञ चिकित्सक सहितको आइसोलेसन बेड तयारी अवस्थामा राखेको थियो ।

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पताल बुटवलमा २ वटा क्याबिन आइसोलेसन बेडका रूपमा छुट्याइएको छ । बिरामीको चापअनुसार बेड थप्न सकिने अस्पतालले जनाएको छ । लुम्बिनीमा डा. सुदर्शन थापालाई कोरोना संक्रमित बिरामीको उपचार गर्ने फोकल चिकित्सकका रूपमा तोकिएको छ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक