Connect with us

नारायणी सेरोफेरो

महामारिबाट वच्न सकियो भने मात्र हाम्रो भेट होला : जीवन

Published

on

जीवन कुमार तिमिल्सैना / म लगाएत थुप्रै साथिहरुले ३/४ दिन समाजिक संजालमा विभिन्न फोटोहरुमा विभिन्न तरिकाले रमाईलोको लागि विभिन्न प्रकारका टीका टिप्पणिहरु गरेम,त्यो स्वभाबिकै हो। मानव प्राणी भईसकेपछी रमाइलो को बाताबरण सृजना गर्नुपनी तनाब मुक्त हुने माध्यामको अधार हो।

जस्तो म अस्पतालमा कुरुवाको रुपमा बिगत ५ दिन देखि दिनरात खटिएको छु, यो बेलामा मेरो साथी यई एउटा मुहार पुस्तिका बन्यो,विभिन्न साथिहरुका कमेन्ट पढ्दै आफैलाई Fresh बनाउदै दिनरात बिताए । स्वभाबिकै हो मैले मलाई त तनाबबाट टाढा राख्ने प्रसास गरे, fresh बनाउने अरुपनी उपाएहरु हुन्थेहोलान तर समयनुकुल यो मध्याम एक बन्यो।

अब रह्यो कोरोना बिरुद्ध संयमता अपनाउनुपर्ने कुराहरु।जति पनि स्वदेश तथा बिदेशमा रहनुहुने बुवा आमा दाजुभाई तथा दिदिबहिनीहरु यो महासंकटको घडी हो । भनिन्छ “हुलमुलमा जिउ जोगाउनु अनिकालमा बिउ जोगाउनु” हो आज सारा विश्व जगतमा यस्तै संकट आईलागेको छ विश्व घर हो हामी घर भित्र बसोबास गर्ने परिवार हौ। यो आपतकालिन अवस्थामा निकै ठूलो सतर्कता अपनाई आफू सुरक्षित रहि आफ्नो परिवारका सदस्यलाई कसरी सुरक्षित राक्न सकिन्छ त्यो प्रयाशमा लागौँ।

देशका विभिन्न ठाउँमा भोकमरिले मान्छे बिचल्ली हुने अवस्था आउनु पनि एउटा गम्बिर सवाल हो। यो महामारीले भोकमरी निम्त्याउनेकुरा दुई मत छैन, विश्वभरीका जुनसुकै बर्ग जात जाती विभिन्न समुदाय को के,को कसो के हि नभनी अन्धाधुन्दै फैलीरहेको कोरोना भाईरसबाट आफ्नो आफ्नो स्थरबाट वच्न सक्ने माध्यामहरु अपनाई आफ्नो ज्यान आफै बचाउँ भनेर जुट्न जरुरी छ।

हो मान्छे मान्छे जस्तो हुन सिक्न पर्यो किनकी हामी चितनशिल प्राणिको पहिलो सुचिमा छौ, हामीनै बिनासियौ भने मानव अस्तित्व लोप भएर समाप्त हुने निश्चित छ। त्यसैले आज बचौ आउने दिनहरुमासंगै बसेर रमाईलो गरौला। मजाक मजाकमै जिन्दगिनै सकिन बेर लाग्दैन त्यसैले यो या त्यो बहानामा घारबाट कतै ननिस्कौ,सम्पुर्ण आचरसंगिताहरु पालना गरौ जहाँ छौ त्यही सुरक्षित रुपमा बसौ। जथाभावी भिड्भाड नगरौ। सबैजना स्वस्थ रहौँ अनि खुसी रहौँ । महामारिबाट वच्न सकियो भने मात्र तपाई हामी अवस्य भेट्ने छौँ ।

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक