Connect with us

कोरोना

‘प्रधानमन्त्रीलाई अस्वस्थ सम्झिनु नै विरोधीहरुको दुर्भाग्य हो’: हरि आचार्य

Published

on

“मानिसले चौरासी लाख योनिमा देहान्तर हुँदै विस्तारैविकासको प्रक्रियाबाट मानवरुप प्राप्त गर्दछ।एउटा पृथ्वी पनि एक पटक परिक्रमा गर्नको लागि पुरा २४ घण्टाको समय पार गर्दछ।

मेरो भन्नुको तात्पर्य केहो भन्दा खेरी जिवनमा कर्म विनानै फलको अपेक्षा गर्नु,धैर्यता र नम्रता गुमाउनु नै मानव जाति स्वयं को पतन को बाटो हो।निश्चित रुपमा अहिलेको अवस्था निहाल्दै गर्दा मानव सरिरको पहिलो भूल नै अपमान जनक कार्य देखिएको छ।

विश्व अहिले ठूलो सङ्कट र महामारीको स्थितिमा छ। एकातिर वैज्ञानिकहरु तिव्र रहेका छन भने अर्को तिर डाक्टर पनि। विश्वका कयौं शक्तिशाली दम्भ भएका मुलुकहरु रोएको अवस्थामा छन्।

कतै PPE को खाँचो छ भने कतै माक्स सहित अन्य सामाग्रीको पनि। यो धूर्व सत्य पनि हो कि प्रकृतिक प्रकोप सङ्ग कसैको शक्ति टिक्दैन।यसै महामारीको असर नेपालमा पनि देखिएको छ। विश्व स्वास्थ्य सङ्गठनकै निर्देशनको पालना गर्दै हरेक जोखिम परिस्थिति सङ्ग भिड्न सदाबहार तत्पर रहने नेपाल सरकार देश र जनताकै निम्ति तत्पर रहि, अघि बढ्दै विभिन्न रणनीतिक योजना हरुको रचना गर्दै त्यही नितिको मार्गमा अघि बढी राखेको छ।

विभिन्न समिति गठन गर्दै क्रियाशील रहेको यो विर गोर्खाली देश र शान्तिको भूमि देश नेपालमा यस्तो जटिल मोडमा पनि नियोजित ढङ्ग बाट पहिरो खसाल्न खोज्नेको कमि छैन यहाँ। कहै त आफ्नै परिवार भित्रबाट होस त कतै छिमेकी बाटनै साथ र सहकार्यको रुपमा सघाउन पर्ने यो समयमा पनि बिभिन्न नाटक मञ्चन गर्दै अनलाइन समाचार बाट होस या अन्य कुनै पाटो बाट पनि भेषधारीको कमी छैन यहाँ।

तर पनि काटेको घाउमा नुन छर्किराख्दा पनि नेपाल सरकारको ध्यान केवल लगाम लगाएको घोडा झैँ लक्ष्यमा केन्द्रित छ। कसरी यो महामारीको युद्धमा नेपालीले आफ्नो देशको झण्डा खुसीले फरफराउन भन्नेमा नेपाल सरकार तत्पर रहिरहँदा पनि आरोप प्रत्यारोप त आहिनै राख्छन् यहाँ किनकि विरोधी र सत्ताको प्यास भएकाहरुको कमि छैन यहाँ।

एउटा उखान छनि कुकुरलाई नुन र बैगुनीलाई गुन एउटै हो।यो समय केवल राष्ट्रको लाभ र विनाशको रोकको लागि दिने कि राजनीतिक वारको लागि। चेतना छकि नाई? नेपाल आफूमै विकासको बाटो तर्फ लम्कि राखेको देश हो। विश्व भरि स्वास्थ्य सामाग्रीको प्रतिस्पर्धा छ।नेपाल सरकारले पनि आफ्नो १००% परिणाम दिनको लागि तल्लीन देखिन्छ। तर पनि यस्तो कठिन समयमा आफ्नो दम्भ बाट चलिराखेका हरु सरकारलाई गिराउने प्रयत्‍न मा छन् होसियार?

केपी शर्मा ओली ज्यूलाई अस्वस्थ सम्झिनु नै विरोधीहरुको दुर्भाग्य हो।समय अमर छ।फेरि आफूले फ्याक्न तयार पारेको नियोजित जालमा आफै परिएला नि आदरणीय राजनीतिज्ञ ज्यु हरु?!

हरि आचार्य -अध्यक्ष अनेरास्ववियु सप्तगण्डकी क्याम्पस

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक