Connect with us

Banner

अप्ठ्यारो परिस्थितिमा सहयोग गर्नुपर्नेमा उल्टै कार्यक्षेत्रमा खटिएका पत्रकाहरुमाथि दुर्व्यवहार , पत्रकार संघ संगठनको गम्भीर ध्यानाकर्षण

Published

on

पत्रकारहरुलाई प्रहरीद्वारा गरिएको दुर्व्यवहार र गिरफ्तारीप्रति नेपाल पत्रकार महासंघ चितवन शाखा, प्रेस संगठन नेपाल, चितवन र नेपाल प्रेस युनियन चितवनले गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ ।

पत्रकार महासंघ चितवनका अध्यक्ष राधेश्याम खतिवडा, प्रेस संगठन चितवनका अध्यक्ष प्रकाशमणि ज्ञवाली र प्रेस युनियन चितवनका अध्यक्ष अनिल ढकालले विज्ञप्ति जारी गर्दै भनेका छन्, “पत्रकारलाई दुव्र्यवहार गरी सवारीसाधन समेत नियन्त्रणमा लिई गरिएको गिरफ्तारीको घोर भत्र्सना गर्दछौं । पत्रकारको परिचय पत्र लगाएर कार्यक्षेत्रमा खटिएका रिजाल र अधिकारीलाई नियन्त्रणमा लिई भरतपुरको कर्भडहलमा रहेको क्वारेन्टाइनमा राखिएको थियो ।“

पत्रकारले परिचपत्र देखाउँदासमेत लकडाउनमा कसैलाई नचिन्ने भन्दै नियन्त्रणमा लिएर पत्रकार महासंघको रोहबरमा डेढ घण्टापछि रिहा गरिएको थियो । उनिहरुलाई प्रहरीले स्थलगत रुपमा दुव्र्यवहार गरी संचारसाधन र सवारी साधन समेत नियन्त्रणमा लिएको थियो । कार्यक्षत्रमा खटिएको जानकारी गराउँदा गराउँदै पनि त्यहाँ खटिएका प्रहरीले अपशब्द बोल्दै दुव्र्यवहार गरी गिरफ्तार गरेर पत्रकारले खिचेको फोटो र भिडियो समेत डिलिट गर्न लगाइएको थियो ।

संकटको बेला राज्य संयन्त्रले आमनागरिकलाई अप्ठ्यारो परिस्थितिमा सहयोग गर्नुपर्नेमा उल्टै कार्यक्षेत्रमा खटिएका पत्रकाहरुमाथि दुर्व्यवहार गरी गिरफ्तार गर्ने कार्यमा संलग्न प्रहरीलाई कारबाहीको माग गर्दै पत्रकारको सवारीसाधन र सञ्चारसाधन जबरजस्ती नियन्त्रणमा लिने क्रममा भएको क्षतिको पूर्तिको माग गरिएको छ ।

कोरोना भाइरसको महामारीको समयमा अग्रपंक्तिमा रहेर आम नागरिकलाई सुसूचित गराउने काममा खटिएका पत्रकारको सुरक्षाको सवालमा संवेदनशील रहन र स्वतन्त्रपूर्वक काम गर्ने वातावरण बनाउन स्थानीय प्रशासनसँग माग समेत गरिएको छ ।

सरकारद्धारा जारी लकडाउनका समयमा रिपोटिङमा निस्किएका चितवनका दुई जना पत्रकारलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको थियो । भरतपुरस्थित चौबिसकोठीबाट प्रहरीले कायकैरन दैनिकका सम्पादक विनोदबाबु रिजाल र रेडियो त्रिवेणीमा कार्यरत पत्रकार अर्जुन अधिकारीलाई सोमबार बिहान १० बजे नियन्त्रणमा लीइएको थियो ।

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक