Connect with us

मनोरञ्जन

‘डान्स इज माई लाइफ’

Published

on

मोडल फरिता खड्काले फेसबुकको इन्ट्रो नै लेखेकी छन्, ‘डान्स इज माई लाइफ।’ हुन पनि उनलाई नाचिरहन मनपर्छ। कसैले मन दुखायो भने पनि ठुस्किएर बस्दिनन्। कोठामा गएर चर्को म्युजिकमा धीत मरुन्जेल नाच्छिन्। सानैदेखि सक्रिय केटी हुन् उनी। कहिले भाइबहिनी भेला पारेर नाच्न सिकाउने, कहिले क्लबमा आबद्ध भएर सांस्कृतिक कार्यक्रम आयोजना गर्दैे हिँड्ने। मन लागेको गरिहाल्नुपर्ने। कलाकारिता खुब मनपथ्र्यो उनलाई। तर पनि कलाकार नै बन्छु भन्ने कुनै योजना चाहिँ थिएन।

उदयपुर रामपुरकी रैथाने फरिता कलाकारितामा संघर्ष गर्दै छिन्। ‘जिउको लुगा छोटो भो कि’ बोलको गीतमा आइटम नृत्य गरेर उनी नेपाली सांगीतिक क्षेत्रमा प्रवेश गरेकी हुन्। पद्मकन्या कलेजमा नृत्य विधामै ब्याचलर्स गर्दै गरेकी फरिता लकडाउनभर परिवारसँगै घरमै छिन्। रामपुरकै राजन राईसँग औपचारिक नृत्य सिकेकी उनी सगरमाथा डान्स सेन्टर उदयपुरमा दुई वर्षसम्म नृत्य शिक्षक भएर काम गरिन्।

सांगीतिक क्षेत्रमै उज्ज्वल भविष्यको सपना देख्ने खड्कार्‍याम्प, क्वाटवाक, फेसन सोमा पनि सक्रिय छिन्। गाउँमै एसएलसी सकेपछि प्लस टु पढ्न उनी उदयपुरबाट विराटनगर झरिन्। कोसी जनता माविमा प्लस टु पढ्दै विराटनगरमै उनले फेसन सोको यात्रा सुरु गरिन्। यसले उनलाई आत्मविश्वास जगायो। केही गर्न सक्ने रहेछु भन्ने चिनायो। क्वाटवाक आफ्ना लागि गर्दै थिइन् तर ठूलो मासमा उनले देखाउनुपर्ने थियो। कसरी आफूलाई समूहमा प्रस्तुत गर्ने, व्यक्तित्व विकास कसरी गर्ने भन्ने विषयमा पनि उनलाई आफ्नो मेहनतले सिकायो।

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक