Connect with us

नारायणी सेरोफेरो

श्रीमान बिदेशमा श्रीमती अर्कै संग कोठामा र’ङ्गे हा’त प्र’का’उ (भिडियोसहित)

Published

on

श्रीमतिहरु अ’र्कैको श्रीमानसंग किन नजिक हुन्छन त जब आफ्नो श्रीमान हुँदाहुँदै अरु कै श्रीमान संग सल्किने गरेको देख्न पाइन्छ बिसेषगरि पछिल्लो समय श्रीमान हरु विदेशमा भएका श्रीमतिहरु अरु पुरुषहरुसंग सल्किएको देख्न र सुन्न पाइन्छ सबैलाइ त्यसो भन्न मिल्दैन तर खासगरी श्रीमान विदेश हुने महिला हरु अर्कै पुरुष संग मो’ज म’स्ती गरि श्रीमान ले विदेशमा दुख गरि कमाएको सारा सम्पति लिगेर अर्कै पुरुष संग हिडेको हामि देख्न र सुन्न पाउछौ १ श्रीमान नेपाल मै भएको महिलाहरु पनि अर्कै पुरुषहरु संग सल्केको देख्न पाइन्छ बिसेष गरि श्रीमान विदेश मा हुने महिला हरु धेरै देख्न पाइन्छ ।

हामीले देख्ने गरेका छौं कतिपय महिलाहरु अर्काका श्रीमान प्रति आ’र्कषित हुने गर्छन । आखिर किन महिलाहरु अरुका श्रीमान ताक्छन रु बिशेषत् वैदेशिक रोजगारीका शिलशिला विदेश गएका श्रीमानका श्रीमतिहरुमा यस्तो न’करात्म’क असर देखिने गरेको छ । कतिपय अवस्थामा पारिवारिक रुपमा विभिन्न समस्याहरु निम्तिएका घ’ट’नाहरु सार्वजनिक भइरहेका छन ।श्रीमान विदेशमा रहेको मौकामा महिलाहरु परपुरुषसँग लागेका थुप्रै घ’ट’नाहरु सार्वजनिक भएका छन । आखिर किन महिलाहरु अरुका श्रीमानलाई ताक्छन अर्थात परपुरुषसँग यौ’न स’म्बन्ध कायम गर्छन?यसका विषयमा गहन अध्ययनको जरुरत छ ।

पछिल्लो समयम विदेशिएका नेपालीहरुको साझा समस्या बन्दै गएको छ लोग्ने स्वास्नीको बीचको स’म्बन्ध । सँगै जिउने मर्ने कसम खानेहरू एकाएक विर्सन्छ त्यो सब र म’स्ति’तिर लाग्छन् तुरून्तै । यो समस्या निकै बिकराल बन्दै गएको छ । जब, हातमुख जोह गर्न प्रदेश हानिन्छन् लोग्ने मान्छे, त्यतिबेला यता घरतिर स्वास्नीसँगको स’म्बन्ध विस्तारै चि’सो बन्दै गइसकेको हुन्छ ।

केही समयपछि श्रीमान् र श्रीमती बिचको सम्ब’न्धमा पू’र्ण विराम लाग्न सुरू भैहाल्छ । यस्तै एक जोडी, काठमाडौँको एउटा कोठा भित्र बे’डमा अ’नैतिक कार्य गर्दै गर्दा गो’प्य सू’चनाको आधारमा केहि युवाहरूले र’ङ्गे हा’त प्र’का’उ गरेका छन् । उनीहरूका अनुसार उनका श्रीमान विदेशमा काम गरिरहेका छन् भने यता नेपालमा श्रीमति अर्कै केटासँग म’स्ती’मा लागेकी छिन् ।

यदी यही घ’ट’ना पश्चि’मा मुलुकहरूमा भएको भए सामान्य रूपमा लिइन्थ्यो होला । तर हाम्रो नेपाली समाज त्यसरी विकसित र वि’कृ’त भैसकेको छैन् । कानूनले नै प’रस्त्रीगमन वा परपुरूषगमन हुनेलाई द’ण्ड’नी’य कार्य मानेको छ । यसकारण यस्ता ह’र्क’त का’नून वि’परि’त हुन्छन । कसैले पनि यस्तो का’र्य गर्न पाउने छु’ट छैन ।

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक