Connect with us

नारायणी सेरोफेरो

यो तस्बिरको वास्तविकता खुल्यो, ‘गलत प्रचार गरियो’ भन्दै परिवारका सदस्यले गरे आपत्ती

Published

on

काठमाडौं । केही दिन यता सामाजिक सञ्जालमा एउटा तस्बिर सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भयो । कोरोना संक्रमित एक जनाको निधनमा आफन्त पनि सहभागी नभएपछि उनको मुस्लिम युवाहरुले हिन्दु संस्कार अनुसार दा’ह संस्कार गरिदिएको भन्दै सामाजिक सञ्जालमा एउटा तस्बिर सार्वजनिक भएपछि भाइरल भएको थियो ।

तर त्यसको वास्तविकता भने अर्कै रहेछ । प्रभात लामाले फेसवुकमा सो तस्बिर सार्वजनिक गरेपछि अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भएको थियो । उनले हिन्दु धर्ममा आस्था राख्ने वीरगन्ज १४ का एक जना संक्रमितको निधन भएको तस्बिरमा उल्ल्ेख गरेका थिए ।

समाचार बाहिर आएपछि परिवारका सदस्यले आपत्ती जनाएका छन् । उनीहरुले उनी कोरोना संक्रमित समेत नभएको र मुस्लिम युवाहरुले नभई परिवारकै सदस्य र आफन्तले दा’ह संस्कार गरेको बताएका छन् । परिवारका सदस्यले त्यसमा आपत्ती जनाएपछि सोही क्षेत्रका सामाजिक सञ्जाल प्रयोगकर्ताले गल्ती सच्याउँदै त्यसवारे प्रष्ट पारेका छन् । अभिमान नामवाट सामाजिक सञ्जाल फेसवुक प्रयोग गर्नेले सच्याउँदै फेरी लेखेका छन् ।

माफी चाहन्छु, नमस्कार म अभिमान स् पर्सा को बिरगंज महानगरपालिका(१३ मा एक हिन्दु धर्मका कोरोना पी’डित पुरुष व्यक्तिको मृ’त्यु पछि अन्तिम दा’ह संस्कार गर्न आफ्नो आफन्त र गाउलेहरु आउन नमानेपछि त्यही टोलका स्थानीय मुस्लिम समुदायका व्यक्तिहरु मिलेर हिन्दु रितिरिवाज अनुसार उक्त मृ’तको दा’ह संस्कार गरिएकोे भन्ने समाचार भ्रामक ।

रहेको मृ’तकका परिवार सदस्य बहिनीज्वाइ, भदाभाइ २ जना, मृ’तकका छोरा गरि ८ जना सदस्य रहेको र मृ’तकका छोराले नै दा’हसंस्कार गरेको र मृ’तक कोरोना पि’डित नभएको ९नेगेटिभ० उहाको परिवारले मलाइ जानकारी दिनुभयो । र त्यो मुस्लिम दाजुले कपाल का’टि’दिएको फोटो जुन भाइरल भएको छ उहाको हात छिटो चल्ने भएकोले सहयोग लिइएको रहेछ ।

यी सबै कुरालाइ नबुझी अरूले पोस्ट गरेको भ्रामक समाचारलाई सत्य ठानी मैले पनि मेरो पेजबाट एकपक्षीय कुरामात्रै पोस्ट गरेको हुनाले परिवारमा ठेस पुग्न गएको प्रती सभ्य नागरिकको नाताले मेरो ब्यक्तिगततर्फबाट क्षमा माग्दछु । मृ’तक आत्माप्रती चिरशान्तिको कामना गर्दै परिवारजनमा धैर्य धारण गर्न सक्ने शक्ति मिलोस।।।।।।साथै यस दुस्खद घडिमा मलामी जानुहुने सहयोग गर्नुहुने हिन्दु र मुस्लिम दाजुभाइलाइ धन्यवाद दिन चाहन्छु,गलत प्रचारप्रसार बन्द गरौ । फोटोहरूमा सम्पूर्ण प्रमाण छ

 

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक