Connect with us

नारायणी सेरोफेरो

ज्याकलिनले आफ्नो जन्मदिनमा गरिन् सोच्नै नसकिने काम १ २ गाउँका १५ सय मानिसलाई ३ वर्ष सम्म पाल्ने

Published

on

काठमाडौ । विपन्न परिवारलाई कोरोनाको महामारीले थप बिचल्ली बनाएको छ । दिनदिनै कमाएर खानुपर्ने विपन्नहरु लकडाउनका कारण भोक टार्ने पैसा समेत कमाउन पाएका छैनन् । त्यसैले कति परिवार भोकै बस्न बाध्य छन् । यस्तो अवस्थामा बलिउड कलाकारले सामाजिक काममा पनि आफूलाई समर्पित गर्दै आएका छन् । विपन्न र बिचल्लीमा परेकाहरुलाई सहयोग गर्दै आएका छन् ।

यसरी सहयोग गर्नेमा बलिउड कलाकार सोनु सुद अहिले सबैभन्दा अगाडी देखिएका छन् । त्यस्तै शाहरुख खान, अमिताभ बच्चन, अमिर खान लगायतका बलिउड कलाकारहरु सामाजिक सेवा खटेका छन् । अक्षय कुमार पनि सामाजिक काममा सकृय छन् । यसैबीचमा अहिले ज्याकलिनले कसैले पनि अगाडी निस्किएकी छन् । उनले पुरै २ गाउँभरीका नागरिकलाई ३ वर्षका लागि जिम्मा लिएकी छन् ।

दुईवटा गाउँमा बस्ने करिब १५ सय नागरिकलाई अब ज्याकलिनले हेर्नेछिन् । उनीहरुलाई तीन वर्षको लागि पुरै जिम्मा ज्याकलिनले लिएकी हुन् । नायिका ज्याकलिन फर्नान्डेजको यो कामको अहिले निकै प्रशंसा भएको छ । उनले आफ्नो जन्मदिनको अवसर पारेर महाराष्ट्रका २ गाउँका १५ सय ५० मानिसको जिम्मा लिने घोषणा गरेकी हुन्।

उनले महाराष्ट्रका पथार्डी र साकुर गाउँका १५ सय ५० मानिसलाई ३ बर्षका लागि जिम्मा लिएकी हुन् । ज्याकलिनले ३ बर्षसम्म गाउँमा रहेका १५ सय बढी मानिसहरुका लागि खाने, पढ्ने सबै ब्यवस्था गर्नेछिन् । उनीहरुका लागि आवश्यक सबै आधारभुत आवश्यकता अब ज्याकलिनले पुरा गर्नेछिन् । यो गाउँका मानिसहरु आधारभुत आवश्यकताबाट बन्चित रहेका ज्याकलिनले उनीहरुको जिम्मा लिएकी हुन् ।

भारतीय मिडियासँग कुरा गर्दै उनले गाउँका धेरै बच्चाहरु कुपोषणको शि’कार भएको बताएकी छन् । उनले बच्चाहरुका लागि पोषिलो खानाको व्यवस्था गर्ने गाउँमा जनचेतनामुलक कार्यक्रम समेत संचालन गर्ने बताएकी छिन् । गाउँमा जन्मिएका नयाँ बच्चाहरुलाई के खुवाउने भन्ने बिषयमा उनीले सचेतना मुलक कार्यक्रम सञ्चालन गर्नेछन् । उनले गाउँलेलाई पेटभरी पौष्टिक खाना दिन गाउँमा २० वटा किचेन तयार गर्ने बताएकी छन् । जहाँबाट महिला, बच्चाहरुले पोषिलो खानेकुरा पाउनेछन् ।

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक