Connect with us

Banner

नेपाली युवा उद्यमी मञ्चको घुम्ति रक्तदान कार्यक्रमबाट ३०१ पिन्ट रगत संकलन

Published

on

चितवनः नेपाली युवा उद्यमी मञ्च चितवनले जिल्लामा कोभिड १९ का कारण रगतको अभावलाई मद्यनजर गर्दै आयोजना गरेको टोलटोलमा रक्तदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । मञ्चका द्वीतीय उपाध्यक्ष सूर्यभक्त अधिकारीका अनुसार भदौ ८ गतेबाट सुरु भएको रक्तदान कार्यक्रम चितवन र नवलपुरका १८ विभिन्न स्थानमा रक्तदान कार्यक्रम गरिएको थियो ।

नेपाली युवा उधमी मंच, चितवनको संयोजनमा सुरु गरिएको घुम्ति रक्तदान कार्यक्रममा १ बिदेशी नागरिक, २१महिला सहित जम्मा ३०१ पिन्ट रगत संकलन गरिएको थियो।

अधिकारीका अनुसार उधोग बाणिज्य सघ चितवन र नेपाली युवा उधमी मंच, चितवन”को सयुक्त आयोजनामा धर्मचोकबाट सुरु भएको अभियान अन्तर्गत गैडाकोट, गितानगर, नारायणगढ, सौराहा, शुक्रनगर, जिल्ला प्रहरी कार्यालय चितवन परिषर लगाएतका क्षेत्रमा शिबिर गरिएको थियो ।

रक्तसंञ्चार केन्द्र भरतपुरका प्रमुख रमेशकान्त पौडेलले कोरोना त्रास र जोखिमका कारण रगतको अभाव भईरहेका वेला यो अभियान निकै उपयोगि भएको बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो “संकटको वेलामा मञ्च सबैका लागि सहयोगी वन्यो ।”

यसअघि दैनिक ६० पोका सम्म रगत संकलन हुदै आएपनि निषेधाज्ञा पछि रगत संकलन हुन छाडेको छ । अहिले आकस्मिक बिरामीको लागि पनि रगत पाउने अबस्था नभएको उहाँले बताउनु भयो। पौडेलका अनुसार जिल्लाका अस्पतालहरुमा दैनिक औसत १सय ५० युनिट रगत आवश्यक पर्छ ।

केन्द्रले यसअघि चितवन संगै नवलपुर, बारा, सर्लाही, रौतहट, मकवानपुर लगाएतका जिल्लाबाट रगत संकलन गरेर ल्याउने गर्दथ्यो । अहिले ती जिल्लामा रक्तदान कार्यक्रम भएका छैनन् । रगतको अभावका कारण सुत्केरी र क्यान्सरका बिरामी बढि प्रभाबित भएका छन् । वाहिरी जिल्लाबाट आएका बिरामीका आफन्तले यहाँ रक्तदाता जुटाउन मुस्किल पर्ने गरेको छ ।

कोरोना त्रासका कारण बिगतमा रक्तदान गर्नेहरु समेत अहिले डराएका छन् ।स्वस्थ व्यक्तिले प्रत्येक तिन -तिन महिनामा रक्तदान गर्न सक्दछन् ।

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक