Connect with us

Banner

चितवनका २४ बर्षे युवा सायल पाण्डेले सर्बोत्तम च्याउ उत्पादन गर्दै

Published

on

२४ बर्षे युवाले बासँको टहरा बनाउन लाग्दा छिमेकिहरु अचम्म पर्दै थिए। जब टहरा तयार भयो , सबैले स्याबासी दिन सुरु गरे। ति युवाले नेपाल मै केहि गर्नु पर्चा भन्ने उदेश्य का साथ च्याउ खेति सुरु गरेका थिए। उनी थिए बोस्टन कलेजमा बिबिए बिआइको ८ औँ सेमेस्टरमा अध्ययन रत युवा सायल पाण्डे।

सयाल भरतपुर – ३ , बेलचोकका स्थाई बासिन्दा हुन् । कलेज पढे पछिको खाली समय सदुपयोग पनि हुने र अन्दामी पनि हुने सोचका साथ केहि गर्ने योजना सोच्दै थिए। बोस्टन कलेजमा अध्ययनरत उनी फरक ब्यबसाय भन्दा पनि फरक तरिकाले उद्दम गर्न चाहन्थे। सोहि क्रममा उनले स्वास्थ्य बर्दक च्याउ खेति गर्ने योजना बनाए। र सुरु गरे सर्बोत्तम च्याउ फर्म ।

मानिसको प्रत्यक्ष जिबनसंग सम्बन्ध राख्ने भनेको खाध्य बस्तुनै हो। त्यसमा पनि तरकारी मानिसलाई दिन दिनै फरक फरक खाने बानी लागेको छ। स्वादको लागि विभिन्न परिकार खाने क्रममा उनीहरुको स्वास्थ्यमा गम्भीर असर परेको हुन्छ। मांसजन्य पदार्थ दैनिक सेवन गर्दा विभिन्न रोग लाग्ने देखेर च्याउको महत्व पहिचान गरि खेति गर्ने उत्प्रेरणा मिलेको पाण्डे बताउनु हुन्छ।

करिब २ लाख लगानी गरेर सानो सेड (टहरा) निर्माण गरि सुरु गरेको खेति अब छिटै नै अर्को सेड पनि थप्ने योजनामा हुनु हुन्छ। त्यहाँ सिजन अनुसारको च्याउ खेती हुदै आएको छ। अन्दामी पनि राम्रै होला भन्ने प्रश्नमा उहाँले पैसा धेरै कमाएको भन्दा पनि मानिसलाई स्वास्थ्य बनाएको छु , त्यसमै गर्भ छ उहाँ बताउनु हुन्छ।

उहाँले हालसालै बोस्टन कलेजमा भएको डेमो डेमा २ लाखको सिड मनी समेत प्राप्त गर्नु भएको छ।

 

 

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक