Connect with us

Banner

युवा संजालको अनुकरणीय कार्य : भरतपुर अस्पताल सरसफाई

Published

on

एक महिना अघि भरतपुर अस्पतालको बाहिरी परिसर हेर्दा लाग्थ्यो सरकारी कार्यालयको सरसफाईमा कत्ति पनि ध्यान दिइएको थिएन। एक महिना अघि सुरु भएको सरसफाई अभियानले भने अहिले परिबर्तन ल्याएको छ।

बाहिरी सडकमा जताततै सेवाग्राही र बटुवाले फलेका फोहोरले भरतपुर अस्पतालको ब्यबस्थापनलाई नै गिग्ज्याई रहेको थियो। तर अब भने सो परिसरको मुहार फेरिदै छ। प्रत्येक हप्ताको शनिबार बिहान ७ बजे देखि ८ बजे सम्म युवा संजालको संयोजकत्वमा गरिने सरसफाईले सार्थकता पाउदै आएको छ।

चौथो साता अस्पतालको पार्किंग स्थानबाट सुरु भएको सरसफाई मालपोत चोक सम्म गरिएको थियो। सडकमा फालिएका पान परागका खोल स्वयम् बोरामा संकलन गर्दै हुनु हुन्थ्यो भरतपुर महानगरपालिका शैक्षिक प्रशासन महाशाखा प्रमुख महेन्द्र पौड्याल र अस्पताल ब्यबस्थापन अध्यक्ष डा भोजराज अधिकारी लगाएतका अभियन्ताहरु ।

अस्पताल हामी सबैको साझा क्षेत्र हो, यहि सरसफाई अभियानमा एक्यबद्दता जनाउदै बिगत लामो समय देखि चितवनमा सरसफाई क्षेत्रमा काम गर्दै आएको वे ग्रुप नेपालका अध्यक्ष भोज नारायण कंडेलले अस्पताललाई १५ थान डस्टबिन समेत हस्तान्तरण समेत गर्नु भएको छ।

भरतपुर महानगरपालिका शैक्षिक प्रशासन महाशाखा प्रमुख महेन्द्र पौड्यालले युवा संजालको सक्रियताको मुक्तकण्ठले प्रशंसा गर्नु भएको थियो।साथै युवा संजाल संयोजक संदेश वाग्लेले पौष १५ गते बेलुका ७ बजे देखि जुम मार्फत हुने उद्यमी अन्तरक्रिया कार्यक्रममा सबैलाई उपस्थितिको लागि आमन्त्रणा गर्नु भएको थियो। आजको अभियानमा विभिन्न संघ संस्थाका ३५ जना प्रतिनिधिहरुको उपस्थिति रहेको थियो।

सरसफाई अभियानको दोस्रो साता पूर्ण सरसफाई गरिएको उक्त सडक खण्डमा फेरी पनि फोहोर गरिनुले हामी नेपालीको चेतना स्तर देखाऊछ । के हामी प्रत्येक नेपालीले स्वयम् फोहोरको ब्यबस्थापन गर्न सकिदैन ? के सार्बजनिक क्षेत्र सरसफाईको लागि अभियान नै संचालन गरिनु पर्ने हो र ? हामी एकले फोहोर नगरे हुदैन ? ठुला ठुला कुरा गर्न पछि नहट्ने हामी अब बिन्ती फोहोर नगरौ है।

Continue Reading

Facebook Comment

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

धेरै पढिएको

सम्पर्क

नारायणी मिडिया एण्ड टेक्नोलोजी प्रा.लि.

भरतपुर–१० , चितवन

सूचना बिभाग दर्ता नं.

१६९९/०७६-७७

सम्पर्क

मोबाइल - 9846782512

ई–मेल

narayanidainik@gmail.com
हाम्रो टिम
संचालक बिक्रम शर्मा
सम्पादक विपिन कंडेल
संवाददाता सृजना ढकाल
हाम्रो फेसबुक